top of page
Zoeken

Dé Noordelijke Motorbeurs, wij waren erbij!

Dé Noordelijke Motorbeurs 2025, door Foppe Akkerman

De stand van onze Puch CLub Nederland in volle glorie
De stand van onze Puch CLub Nederland in volle glorie

Sinds jaar en dag ontvangen wij omstreeks juni een uitnodiging om deel te nemen aan de Noordelijke motorbeurs in de Flowerdome in Eelde, Drenthe. Jaar in jaar uit reageerden wij daar niet op.

Totdat wij het idee kregen eens wat leden te polsen die op een stand tijdens de Noordelijke Motorbeurs wilden staan, die overigens pas op 18 en 19 januari 2025 zou worden georganiseerd. Zo zouden wij ons kunnen presenteren in het Noordoosten en wellicht ook wat leden kunnen ontmoeten die we vanwege de afstand zelden of nooit spreken. Nadat de overige bestuursleden een akkoord hadden gegeven konden plaatsten we een oproep in de WebKurier want we hadden natuurlijk wel mensen nodig om de stand op 18 en 19 januari te bemensen en op-en af te bouwen.


Al snel hadden we een leuke groep bij elkaar en konden de voorbereidingen beginnen. Van Jan Schouten mochten we zijn Puch 220 van 1927 en zijn Puch S4 van 1938 lenen. Tevens stelde Jan schragen en houten panelen ter beschikking om een marktkraam te kunnen maken.

Paul Overbekking stelde zijn Puch 250TFS van 1954 en zijn Puch 125T van 1951 ter beschikking. Tenslotte wilde Stefan Miedema, PCN lid uit de omgeving van de Flowerdome, zijn niet gerestaureerde, maar wel in prima technische staat verkerende Puch 250TF uit 1953 wel tentoonstellen.

Bij onze vaste leverancier van vlaggen en vaandels werden 2 beachvlaggen besteld met ons logo, werd de flyer “Met Puch maak je vrienden” geactualiseerd en werden enkele honderden stickers gemaakt met ons clublogo.

Het 200 Volksrad blok van Arjan van der Lee
Het 200 Volksrad blok van Arjan van der Lee

Op de marktkraam zouden we allerlei zaken uitstallen zoals het opengewerkte 200 Volksrad blok (Arjan vd Lee), folders, kalenders, stickers, Puch Kuriers en de TV monitor om filmpjes van onze club af te kunnen spelen. De stand zelf, 3 bij 7 meter groot, was al van vloerbedekking voorzien alsmede een 220 V aansluitpunt. 



Vrijdag 17 januari 2025.


Met de aanhangwagen beide motoren van Jan opgehaald in Ouderkerk a/d IJssel. Die stonden al klaar. Voor de marktkraam moest Jan nog wat balken zagen maar dat was zo gepiept in zijn timmermanswerkplaats. Een bankje om de S4 op te kunnen zetten werd nog snel iets ingekort om zodoende achter in de Kangoo te passen. Daarna Marianne opgepikt en richting Eelde gereden.


Paul en Tom in afwachting van wat komen gaat
Paul en Tom in afwachting van wat komen gaat

Na een korte koffiebreak waren we ca. 15.30 in Eelde waar Paul en Tom Overbekking ons al stonden op te wachten. Paul had ook vast de papieren opgehaald die we nodig zouden hebben voor entree gedurende de beursdagen.

We konden de Kangoo met aanhanger in de loods rijden tot naast onze stand. Dat maakte het uitladen gemakkelijk waardoor we snel met de standbouw konden beginnen. Inmiddels was ook Ruud van de Velde aangekomen die ook zijn personenauto nog vol had met allerlei benodigdheden voor de stand. Paul had zijn motoren inmiddels uitgestald waarbij de 250 TFS op een verhoging stond. Later bracht Stefan zijn 250 TF zodat de stand compleet was.

Wel aardig wat werk maar dan heb je ook wat. Tussen ons en de buren stond een hek zodat we daar mooi onze banner konden ophangen. De buren waren trouwens Harley Davidson rijders maar gelukkig ongevaarlijk in gebruik. Tot de laatste uurtjes van de beurs op zondag want toen lieten ze af en toe zo’n ding met open pijpen even draaien. 


Zaterdag 18 januari 2025.

Overzicht van de stand
Overzicht van de stand

We waren ’s morgens wat aan de late kant en moesten via de publieksingang naar binnen. Daar stond echter al een flinke rij. Met wat kunst en vliegwerk konden we toch snel naar binnen. De hele dag was het een komen en gaan van mensen op onze stand, soms een tiental, soms wat minder.

Velen waren geïnteresseerd in het dubbelzuiger principe van Puch, we hebben dan ook eindeloos aan het opengewerkte model gedraaid. Sommigen kenden het motormerk Puch helemaal niet of alleen van de brommers. Sommigen hadden wel een Puch en waren geen lid van onze club, sommigen hadden een Puch en waren ook al lid van onze club. Wat ons opviel was dat veel mensen geïnteresseerd waren in het merk Puch. Vele, vele gesprekken zijn er gevoerd en informatie verstrekt over onze club, de onderdelenvoorziening etc. Moe maar voldaan sloten we om 17.00 uur de beurs af voor een welverdiende nachtrust.   


Foppe in gedachten
Foppe in gedachten


Zondag 19 januari 2025.


Paul en Tom in actie
Paul en Tom in actie

Eigenlijk gelijk aan gisteren met dien verstande dat er nu meer bezoekers waren dan op zaterdag, in ieder geval zo leek het en nu waren we wel op tijd aanwezig. Gezellig druk, praktisch de gehele dag. Zo rond 16.00 werd het wat rustiger en zijn we voorzichtig begonnen om de boel te demonteren. Gelukkig stonden onze aanhangers twee hallen verderop in het complex dus ging het vrij eenvoudig om alles in de aanhangwagens en auto’s te krijgen. Daarna afscheid van onze clubgenoten en ging een ieder weer huiswaarts. Zelf waren wij ca. 22.00 uur weer thuis. Paul en Tom Overbekking, Stefan Miedema en Ruud vd Velde bedankt voor jullie inzet gedurende deze 2 zeer intensieve dagen. Dankzij jullie inzet is dit een zeer succesvolle beurs voor onze club geweest. Chapeau! 


Maandag 20 januari 2025.


De motoren en alle overige zaken weer bij Jan in Ouderkerk gebracht. Jan, Stefan en Paul bedankt voor het uitlenen van jullie motoren en alle overige zaken, nodig voor de standbouw.


Algemeen.

Hieronder een video-impressie van de verschillende stadia

Beelden zeggen meet dan woorden

Dé Noordelijke Motorbeurs is een jaarlijks terugkerend evenement en vindt plaats in het derde weekend van januari. Het evenement is inmiddels uitgegroeid tot één van de grotere motorbeurzen van Nederland. De motorbeurs is gestart in 1996 en na 22 jaar in Martiniplaza in Groningen is de beurs met ingang van de 23e editie in 2018 verplaatst naar Expo Assen. Door Corona heeft de beurs enkele jaren niet plaatsgevonden. Omdat de hal Expo Assen voor de opvang van asielzoekers werd ingezet, is de motorbeurs verhuisd naar de Flowerdome in Eelde.



    Voorzitter Puch Club Nederland Foppe Akkerman

 
 
 

Comentários


bottom of page